Msc Adams Öğrenci Lisansı ve Windows 7 üzerine Kurulumu

MSC Software‘nin CAE yazılımlarından biri olan MSC Adams, mekanizmalarda statik, kinematik, ve dinamik analiz yapmaya olanak veriyor.  Fakat msc software programı sık sık güncellemediği içi en yaygın kullanılan 2003 versiyonunu sadece xp üzerinde sorunsuz çalışıyor. Msc Software, 2012 sürümü  ile öğrencilere 2 yıllık ücretsiz öğrenci versiyonunu ücretsiz dağıtıyor ve windows 7 ve 8 üzerinde sorunsuz çalışıyor. MSC’nin programı ücretsiz gönderme şartı öğrenci olduğunuzu kanıtlamanız. Bunun için kayıt formunda sizden öğrenci olduğunuzu belgelemenizi istiyor. Belge olarak öğrenci belgesini taratabilir ya da okulunuzun öğrenci bilgi sistemi sayfasında derslerinizin ve adınız-soyadınızın aynı anda görünebileceği bir print-screen resmi kullanabilirsiniz.

  • İlk olarak msc student center sayfasını açıyoruz.
  •  butonuna tıklıyoruz.
  • Gelen pencereden  butonuna tıklayarak kayıt formunu açıyoruz.
  • Kayıt formunda mail ve şifreyi unutmayıni daha sonra ihtiyacınız olacak. Mail adresini de doğru yazın, Giriş linki bu adrese gönderiliyor.
  • Kayıt formunun en altında sizden belgenizi yüklemenizi isteyecek. Öğrenci sayfanızın print-screen ‘ini alıp resim olarak gönderin. Şu şekilde:

Form gönderimi onaylandıktan sonra en geç ertesi gün mail adresinize onay maili ve download edebileceğiniz adres gönderilecektir. Kayıt formunda girdiğiniz mail ve şifre ile giriş yapıp programı çekebilirsiniz.

Adams 2012 sürümü Windows 7 ve 8 üzerine kurulabiliyor. Herhangi bir key, serial istemeden standart kurulumu yapabilirsiniz.

not:  hata alırsanız microsoft dotnet framework’ü son sürümüne güncelleyin(burdan)

adams 2012 ekran görüntüsü

adams 2012 ekran görüntüsü

Kolay Gelsin.

Beğen  
Yazar

Makine mühendisliği mezunu bir yazılım uzmanıyım. Otomasyon ve back-end programlama üzerine çalışmaktayım. .net, MVC, ve PHP ile web, masaüstü, ve mobil uygulamalar geliştirmekteyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar ( 10 )