Msc Adams Öğrenci Lisansı ve Windows 7 üzerine Kurulumu

MSC Software‘nin CAE yazılımlarından biri olan MSC Adams, mekanizmalarda statik, kinematik, ve dinamik analiz yapmaya olanak veriyor.  Fakat msc software programı sık sık güncellemediği içi en yaygın kullanılan 2003 versiyonunu sadece xp üzerinde sorunsuz çalışıyor. Msc Software, 2012 sürümü  ile öğrencilere 2 yıllık ücretsiz öğrenci versiyonunu ücretsiz dağıtıyor ve windows 7 ve 8 üzerinde sorunsuz çalışıyor. MSC’nin programı ücretsiz gönderme şartı öğrenci olduğunuzu kanıtlamanız. Bunun için kayıt formunda sizden öğrenci olduğunuzu belgelemenizi istiyor. Belge olarak öğrenci belgesini taratabilir ya da okulunuzun öğrenci bilgi sistemi sayfasında derslerinizin ve adınız-soyadınızın aynı anda görünebileceği bir print-screen resmi kullanabilirsiniz.

 • İlk olarak msc student center sayfasını açıyoruz.
 •  butonuna tıklıyoruz.
 • Gelen pencereden  butonuna tıklayarak kayıt formunu açıyoruz.
 • Kayıt formunda mail ve şifreyi unutmayıni daha sonra ihtiyacınız olacak. Mail adresini de doğru yazın, Giriş linki bu adrese gönderiliyor.
 • Kayıt formunun en altında sizden belgenizi yüklemenizi isteyecek. Öğrenci sayfanızın print-screen ‘ini alıp resim olarak gönderin. Şu şekilde:

Form gönderimi onaylandıktan sonra en geç ertesi gün mail adresinize onay maili ve download edebileceğiniz adres gönderilecektir. Kayıt formunda girdiğiniz mail ve şifre ile giriş yapıp programı çekebilirsiniz.

Adams 2012 sürümü Windows 7 ve 8 üzerine kurulabiliyor. Herhangi bir key, serial istemeden standart kurulumu yapabilirsiniz.

not:  hata alırsanız microsoft dotnet framework’ü son sürümüne güncelleyin(burdan)

adams 2012 ekran görüntüsü
adams 2012 ekran görüntüsü

Kolay Gelsin.

12 Comments

 1. şuan linkin gönderilmesini bekliyorum daha sonra zaten sana ulasırım ödevi tamamlamak için 😀

  1. Merhaba,
   Adams konusunda ingilizcede olsa kaynak bulabildiğim söylenemez. Youtube’da bile adams hakkında video yok denecek kadar az. Aslında basit bir program.Biraz kurcalayınca çözebilirsiniz.

 2. ben bu programı indirdim ve bi kaç gün kullandım sonra program açılmamaya başladı nedeni hakkında bi bilgisi olan varmı

  1. Muhtemelen lisanslama ile ilgili bir sorun olmuştur.önce program ekle/kaldır’dan programı kaldırın, sonra İndirdiginiz dosyayı yeniden kurarak deneyebilirsiniz. Hata alıyorsanız hatayı yazın, çözüm uretmeye çalışalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir