Windows Starter’da Kişiselleştirme Menüsü

Microsoft, pazarlama politikasının bir sonucu olarak geliştirdiği tüm özellikleri bir seferde bir Windows sürümüne koymuyor haklı olarak. Windows 7 çıktığında sonra çıkacak Windows 9’a konulacak bir çok özelliği geliştirildiğini düşünüyorum. Aynı şekilde Windows 7 sürümleride öyle. Tüm sürümlerde standart olabilecek bir özelliği alt sürümlere koymayarak üst sürüm almaya teşvik ediyor. Masaüstü duvar kağıdı ve windows aero özelliğinin windows starterde olmaması buna iyi bir örnek. Basit bir özelliğin starter sürümünde olmaması çok ilginç. Aslında özellik var fakat erişebileceğimiz şekilde açık gelmiyor, sadece menülerden kaldırılmış gibi. Ufak bir yama ile  bu özelliği Windows starter’a kazandırıyoruz.

Aşağıdaki bağlantıda paylaştığım programcığı indirip yönetici olarak çalıştırıyoruz, bilgisayar kendiliğinden yeniden başlayacak. Herhangi bir değişiklik olmamış gibi görünsede sağ tık menüsünde Kişiselleştir seçeneği aktif olacak.

Bu sayade;

  • Windows Aero özelliğini (saydam pencereler),
  • Window+Tab tuşunu (pencere geçiş efekti),
  • Değişen masaüstü arkaplan setlerini

kullanabileceksiniz.

Linkler geçerliliğini kaybetmiş, son windows güncellemelerinde çalışmamaktadır.

Beğen  3
Yazar

Makine mühendisliği mezunu bir yazılım uzmanıyım. Otomasyon ve back-end programlama üzerine çalışmaktayım. .net, MVC, ve PHP ile web, masaüstü, ve mobil uygulamalar geliştirmekteyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar ( 21 )