Sezer Çoban

Bir İki Şey Biliyorum, Üç Dört Şey Ekliyorum.

Gmail’de Postaları Türkçe’ye Çevirme

Google, e-posta hizmeti olan Gmail'de Google Labs adı altında Gmail için yazılmış scriptleri kullanmanıza olanak veriyor. Bu scriptler arasında hazır metinler, gönderiyi geri al, google ürünlerile entegre çalışma gibi scriptler bulunuyor.  Benim bahsedeceğim, google çeviri hizmetinin direk e-postalara uygulanabilir olan ileti çevirisi.

İleti çevirisi aracı, gmaili kullandığınız dilden farklı bir dilde gelen maili otomatik tanıyıp, sizin dilinize çevirmeye yarıyor. Google translate altyapısı kullandığı için çeviri doğruluğu translate'in çevirebildiği kadar.

Aracı aktif etmek için Gmail'de ayarlar butonuna () tıkyayıp gelen sayfadan  sekmesine tıklıyoruz. Burda Google geliştiricileri tarafından yayınlanan araçları göreceksiniz. Türkçe açıklamaları mevcut. Listeden İçeri Çevirisi aracının sağ tarafından etkinleştiri seçip en alttan ayarları kaydediyoruz.

Şimdi yabancı bir dilde gelen herhangi bir e-postaya girdiğinizde iletinin üst kısmında çeviri aracını göreceksiniz. İletiyi çevir butonuna tıklayarak çeviriyi gerçekleştirebilirsiniz.

Category: İnternet

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*