Android uygulamaları Windowsta

Artık android oyun ve uygulamalarını Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınızda kullanmanız mümkün. Tanıtacağım emülator sayesinde android uygulamalarını Android marketten indirip bilgisayarınızda deneyebilirsiniz. 

Bluestacks App Player, basitleştirilmiş bir arayüz ile android emulatorü sağlıyor. Arayüzünde sadece kısayollar ve arama kutusu bulunuyor. Arama kutusuna kullanmak istediğiniz programın adını yazarak 4 farklı android markette arama yapıp en yakın sonuçta olan uygulamayı indirip kuruyor ve kısayollara ekliyor.

Uygulamada her android cihazda standart bulunan Geri, Seçenekler, Ev Ekranı butonu bulunuyor. Ayrıca sağ köşeye ayar butonu yerleştirilmiş.

Uygulamada mobil şebeke işlemi gerektiren uygulamalar hariç tüm uygulamaları kullanabiliyorsunuz(büyük boyutlu oyunlarda sorun çıkartabiliyor). Örneğin Fruit Ninja oyunu hiç takılmadan cep telefonunda oynar gibi oynaanbiliyor fakat gsm hattı üzerinden doğrulama gerektiren Whatsapp Messenger'i kurabiliyor fakat doğrulayamadığınız için kullanamıyorsunuz.

Fruit Ninja Rahatlıkla Oynanabiliyor

Emulatorun tarayıcısı flash desteklemiyor ve canlı tv gibi flash tabanlı çalışan uygulamalardan da performans alamıyorsunuz. Fakat denediğim Documents to go, Instagram, Facebook For Android, Seesmic, Fruit Ninja, Evernote gibi temel uygulamalar sorunsuz olarak çalıştı. İnternet tabanlı çalışan tüm uygulamalar interneti gerektiği gibi kullabiliyor. Güncellemeler indirilebiliyor.

Bluestacks, her uygulama için ayrı ekran çözünürlüğü ayarlamanızada izin veriyor. Sağ alt köşede bulunan ayarlar butonuna tıklayıp ekran çözünürlüğünden hangi uygulamanın hangi çözünürlükte çalışacağını ayarlayabiliyorsunuz. Buda sizin telefonunuzda nasıl bir görüntü alabileceğinize dair fikir veriyor. Bunun dışında klavye ayarları, program dili ve uygulama yönetim pencereleride ayarlar penceresinde bulunuyor.

Programın tek eksiği dışardan apk dosyası çağırıp kuramıyoruz. Şu an beta sürümü. Sanırım stabil sürüm çıktığında o özellikte eklenecektir.

BlueStack App Player indirmek için tıklayın.

Beğen  
Yazar

Makine mühendisliği mezunu bir yazılım uzmanıyım. Otomasyon ve back-end programlama üzerine çalışmaktayım. .net, MVC, ve PHP ile web, masaüstü, ve mobil uygulamalar geliştirmekteyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir